Tebligatlar hükümsüz kalabilir!

Tebligatlar hükümsüz kalabilir Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlüğe soyunan İngiliz efsane Wayne Rooney'nin soyunma odası konuşmaları ortaya çıktı.

Tebligatlar hükümsüz kalabilir!
Editör: Arpak Medya
26 Kasım 2022 - 12:33

CHP Milletvekili Alpay Antmen, “Bir hukukçu olarak uyarıyorum. Memur eliyle yapılmayan bütün adli tebligatlar hükümsüzdür, yok hükmündedir” dedi.

‘Tebligatlar hükümsüz kalabilir’

CHP Milletvekili Alpay Antmen, PTT'nin mahkemelerin adli tebligatlarını taşeron olarak çalıştırdığı elemanları aracılığıyla vatandaşlara ulaştırması nedeniyle bütün tebligatların hükümsüz kalabileceğini iddia etti. Bu iddiasını TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na ileten Antmen, personel eksikliği nedeniyle taşeron işçilere günde 110 tebligat dağıttırıldığını ve adeta mobbing uygulandığını ifade etti.

Antmen, “2018 yılından bu yana PTT'ye memur ya da sözleşmeli personel alınmadığı için PTT emekçileri günde 110 tebligat gibi inanılmaz bir mobbinge maruz kalarak çalıştırılıyorlar” dedi.

Tebligat Kanunu'na göre adli tebligatların mutlaka memur eliyle yapılması gerektiğini savunan Antmen, “Ancak adli tebligatlar taşeron işçiler aracılığıyla yaptırılmaya çalışılıyor. Ben buradan bir hukukçu olarak uyarıyorum: Memur eliyle yapılmayan bütün adli tebligatlar hükümsüzdür, yok hükmündedir ve bunun yapılması ileride hak kayıplarına yol açacağından PTT'ye de ileride büyük tazminatlar doğabilir” dedi.

Alpay Antmen

Antmen'in dikkat çektiği tebligatların arasında her türlü mahkeme kararları, dava dilekçeleri, trafik cezaları, çeşitli para cezaları, icralar, borç ödeme emirleri, mahkeme ilamları gibi halkı doğrudan ilgilendiren evraklar yer alıyor.

KAYNAK: SÖZCÜ.COM

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.