KHK'LILAR İADE EDİLSİN GÜVENELİM!

KHK’lılar hemen iade edilmeli ki ‘hukuk reformu’na güvenelim’

KHK'LILAR İADE EDİLSİN GÜVENELİM!
Editör: Arpak Medya
20 Kasım 2020 - 00:25
KHK’lılar hemen iade edilmeli ki ‘hukuk reformu’na güvenelim’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet bakanı Abdülhamit Gül’ün ‘hukukta reform’ açıklamalarını KHK’lılar üzerinden eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Bu insanlar hemen yarın sabah iade edilmeli ki samimiyetlerine güvenelim” açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Hukukta reform yapma konusunda Erdoğan ne kadar samimi?" diye sordu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında binlerce KHK’lının mahkeme kararlarına rağmen işlerine başlatılmadığına vurgu yaptı.

KHK’lıların 4 yıldır büyük sıkıntılar yaşadığına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Zulme uğrayan milyonlar oldu. KHK ile binlerce kişi işinden oldu.Bu insanları sivil ölüme mahkum ettiler. Ağaç kökü yesinler dediler. Bu insanlığa sığar mı?” dedi.
 
Adaleti düzeltmek için bir düzenleme geldiğinde destek vermeye hazır olduklarını kaydeden CHP lideri, şunları kaydetti: “18 yılda zulme uğrayan milyonlar oldu. KHK’larla binlerce kişi bir gecede işinden oldu. Sivil ölüme mahkum edildi. Pazarda tezgahtarlık yapmak istediler ona izin vermediler. Ve çıktı konuştular ‘Ağaç kökü yesinler’ dediler. Hukukta reform yapma konusunda Erdoğan ne kadar samimi? Adalet kurumuna güven kalmadığını o da görüyor. Adalet kurumunda çalışıp adalet dağıtan hakimler de görüyor. Onlar da ifade ediyorlar zaten. Hakimlerin savcıların belli odaklardan talimat almadan karar vermedikleri o da biliyor, biz de biliyoruz, dünya da biliyor.
 

“GÜNAYDIN BEYEFENDİ”

Adalet Bakanı Gül’ün ‘Bırakın adalet yerini bulsun isterse kıyamet kopsun” sözlerine de yanıt veren Kılıçdaroğlu şöyle devam etti : “Adalet Bakanı o da konuşmuş, ‘Bırakın adalet yerini bulsun isterse kıyamet kopsun’. Günaydın beyefendi. Bu konuda adım atacak kim, sizsiniz kardeşim. İşin ilginci şu; 18 yıldır devleti yönetenler, ‘Adaletsizlik var sorunu çözeceğiz’ dediler. 18 yıldır devleti yöneteceksin, her dediğin olacak, insanın yüzü biraz kızarır. ‘Adaleti yerle bir ettik, gereğini yapacağız’ demelerini bekliyoruz.”Hukukta gerçekten reform yapacaklarsa çok geçmeden bu kişileri yarın sabah görevlerine iade etmeleri gerekir ki biz bu kişilerin samimiyetine güvenelim.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.