Ekrem Arpak

Ekrem Arpak

EKREM-CE

ŞANLIURFASPOR ÜZERİNDEN DENEMEYİN AĞIR CEVAP VERİRİM!

15 Haziran 2024 - 15:40 - Güncelleme: 15 Haziran 2024 - 15:58Malum, günlerdir Şanlıurfa kamuoyu ve futbolseverlerinin gündemini oluşturan Şanlıurfaspor kongresi bugün sona erdi ve sürpriz bir şekilde geçmişte Şanlıurfaspor da birkaç kez yöneticilik yapan Giray Küçük Başkan seçildi. 

Kongre sürecini, Giray Küçük ve yönetimini analiz edeceğim ama öncesi bir gerçeğe parmak basmam gerekiyor. 

Sevgili Dostlar; 

Kimse herhangi bir konuda Mehmet Kasım Gülpınar üzerinden çıkarımlar, projeler yapmasın derim. 

Uzun yıllardır rant düzeneği üzerine kurulmuş, birilerini zengin eden, fakirden alıp zenginin cebine aktaran kokuşmuş ilişkilerin bataklığında debelenen bu şehir, sosolojik bir devrim ve değişim umudu ile Mehmet Kasım Gülpınar'ı "gel fakir fukaranın, mazlumun parasına sahip çık" Diye göreve çağırdı. 

İşte O Mehmet Kasım Gülpınar'da her babayiğidin kalkışamayacağı bir cesaretle bu çağrıyı karşılıksız bırakmadı ve iktidarın cezbeden gücünden, makamlardan vazgeçip geldi, kazandı. 

Elbette bu sosyolojik devrimin gerçekleşmesinde az ya da çok bir çok insanın emeği oldu ama Mehmet Kasım Gülpınar isminin yarattığı bu devrim üzerinden hiç kimse "seçimi ben kazandırdım" Cakası atamaz. 

Zaten Mehmet Kasım Gülpınar dışında hiç bir isim de böyle bir seçimi kazamazdı. 

Dolayısı ile Gülpınar'ın hiç kimseye seçim zaferi nedeniyle diyet borcu veya gebeliği yoktur. 

Üstelik Gülpınar şanlı takım aşığı cefakar bir taraftarın boynuna doladığı atkıya saygı duymak dışında sürecin hiç bir saniyesinde bile Şanlıurfaspor üzerinden seçim siyaseti yapmadı. 

"Fakir, fukaranın parasını takıma veririm, şampiyon yaparım" Demedi, kimseyi kandırmadı. 

Buna rağmen Şanlıurfaspor yönetimi veya aday olanlar 200 milyon bulmuş da tek sorun Büyükşehir Belediyesi imiş gibi yansıtmalar, atkı taktı Gülpınar nerede? Gibi çirkin algılara başlayanları dostane bir şekilde uyarayım. 

O algılarınızı başlarınıza yıkarım. Şanlıurfa gerçeğini ve üzerinde dolanan kirli ilişkileri, satın alınmış bazı troller üzerinden yaratılan algıları deşifre ederim, rezil olursunuz. 

Şanlıurfaspor'u futbolun tutkusundan koparıp siyasetin odağına oturtan kimseler geçmişin karanlığını Gülpınar üzerine serpmeye kalkamaz. Kalkarsa cevabını ziyadesiyle alır. 

Şunu da söyleyeyim; Mehmet Kasım Gülpınar öyle canınız istediğinde, belediyeden para ve rant koparmak için Şanlıurfaspor üzerinden eleştireceğiniz adam değil. 

Mehmet Kasım Gülpınar Şanlıurfaspor üzerinden seçim kazanmadı dolayısı ile hiç bir isim ile kıyaslama hatasına düşmeyin. 

1- Şanlıurfaspor Büyükşehir Belediye takımı değil. Zaten hukuki olarak hiç bir Büyükşehir veya il, ilçe belediyesi herhangi bir futbol takımına para aktaramaz. Hele bu fakir fukaranın parasını korumaya yemin etmiş Mehmet Kasım Gülpınar ise popilist anlayış ve tribüne oynamak için hiç aktarmaz.

2- Mehmet Kasım Gülpınar geçmiş yönetimler gibi imar sahtekarlığı üzerinden milyonlarca lirayı değil takıma hiç bir rant düzenine akıtmaz. 

Bu şehir de Şanlıurfaspor'u paravan olarak kullanıp Mehmet Kasım Gülpınar'a imar sahtekarlığı üzerinden on milyonlar akıtmayı dayatacak babayiğit yok. 

3- Şanlıurfaspor futbol takımı değil artık siyasi rant modeli olmuştur ve bunun artık bitmesi lazım. 

Buna rağmen Mehmet Kasım Gülpınar güçlü bir yönetim listesi ile birleşen ve 40 milyon sıcak para girdisi sağlamayı vaadeden Kemal Saraçoğlu ile Arif Önkol ve kendisine giden diğer adaylara destek olmaya çalışmış, nereye gittiği belli olmayan milyonlar değil kalıcı gelir sağlayacak projeleri önermiştir. 

4- Bu takım şampiyon olduğunda şampiyon Başkan ama küme düştüğünde ve ya sidik zoru ile ligde kaldığında suçlu Belediye başkanı. Hadin be ordan! 

5- Başa geçen yönetim kendi delege yapısını oluşturduğu için paralı yönetimler seçimlere giremiyorlar.

Hal böyle iken kimse takımın tüm yükünü Büyükşehir Belediyesi'ne yıkamaz.

NASIL YANİ! 

Malum artık yeni yönetim seçildi. Bu saatten sonra yeni Başkan ve yönetimin icraatlarına bakacağız. 

Evet, borç 52 milyon + takımı kampa götürmek ve yeni transferler için acil 50 milyon lazım ve sezonu küme düşme hattının üzerinde tutmak için 100 milyon daha. Zaten yeni yönetim de bütçeyi 199 milyon olarak açıkladı. 

İyi de bu bütçe nasıl kasaya girecek? 

Umarım yeni yönetim de : "Şanlıurfspor hepimizindir hadi vali versin hadi belediyeler versin" Demogojisi yapmaz. Takım hasbelkader başarılı olursa başarı bizim, tökezlerse trol hesaplar üzerinden taraftarları yerel yönetimlerin üzerine salmazlar. 

Umarım bir de Astor Enerji Feridun Geçgel, XKoren Cengiz Avcı, Maruf Güneş, Halil Bağıban gibi isimleri hedefe koymazlar. 

Şanlıurfaspor bu kongrede tek yürek olup ortak yönetim kurma şansını kendi elleriyle ve delege yapısı nedeniyle itmiştir. 

Elbette bu şehrin bir evladı olarak yeni yönetime başarılar diliyorum ama bu saatten sonra Şanlıurfaspor üzerinden olası bir Gülpınar'a yönelik algı operasyonuna cevap vermeye hazırım, bilinmesini isterim.

BÖYLE MALİ TABLO MU OLUR? 

Malum yeni yönetim sıcağı sıcağına malı tabloyu açıkladı. 

Küsüratları çıkalım gelir 157 milyon, gider 147 milyon. 

Ben iş adamı veya esnaf değilim ama basit bir matematik ile bu tabloya göre kasada 10 milyon sıcak para olması lazım değil mi? 

Ee, 52 milyon borç açıklanmış. Yahu bu nasıl saçmalıktır? 

Bu şehir kasada olması gereken 10 milyon + 52 milyon nerede diye sormadıkça kimsenin suçu belediyelere veya iş adamlarına atmaya hakkı yoktur. Bilmem anlatabildim mi? 

Gerekirse anlatırım da...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.